Miło jest, gdy po powrocie z pracy do domu w skrzynce pocztowej czeka na nas niespodzianka. Dzięki uprzejmości internetowego sklepu rowerowego www.rybkanarowerze.pl mam możliwość bliższego poznania i przetestowania pompki rowerowej PROX CLD-012T firmy BETO.

Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Jest to solidne akcesorium, którego korpus wykonany jest z aluminium, natomiast głowica oraz rączka to dobrej jakości plastik. Mierzy 29 cm a jej waga to 150 g (liczone bez uchwytu na ramę). Producent wyposażył pompkę w podwójny zawór, dzięki któremu możemy napompować koła z wentylami presta, dunlop oraz schrader. Dodatkowo ruchoma głowica pozwala na większą wygodę podczas pompowania zaworów umiejscowionych w nietypowych miejscach, lub do których dostęp jest utrudniony.

Dodatkowym atutem jest rozkładana rączka, która pozwala pewniej chwycić pompkę podczas pracy. CLD-012T ma również swoje ograniczenia. Większość użytkowników rowerów ich nawet nie zauważy, jednak mając na uwadze fakt, że napompowanie koła roweru górskiego (np. 27,5×2.25) zajmuje sporo czasu, np. na maratony XC się raczej nie przyda. Podobnie w przypadku kół rowerów szosowych, z tą różnicą, że tu naszym ograniczeniem będzie ciśnienie do jakiego uda nam się napompować oponę. Podczas testów osiągnąłem wartość ok. 4 barów. Nie jest to ciśn ienie które pozwoli na kontynuowanie treningu, niemniej swobodnie w „trybie awaryjnym” możemy wrócić do domu lub dojechać do najbliższego kompresora.

To natomiast do czego w mojej ocenie pompka nadaje się idealnie, to turystyka rowerowa, jazda rekreacyjna czy aktywność typu fitness. Jej stosunkowo niewielkie rozmiary, waga oraz wszechstronność pozwolą na bezproblemowe napompowanie każdego koła, natomiast jakość wykonania, dołączony do zestawu uchwyt pozwalający na montaż pompki pod koszykiem bidonu, jak również zaślepka główki, która uniemożliwi dostanie się zanieczyszczeń do głowicy zaworów pozwoli na jej długotrwałe i bezawaryjne użytkowanie.

Dodatkowo biorąc pod uwagę stosunkowo niewysoką cenę, która na dzień dzisiejszy oscyluje w granicy 21,00 zł, mogę z czystym sumieniem polecić ten produkt.