Wybierając się na rower, niezależnie od tego czy będzie to trening na szosie czy rekreacyjny wypad na drugi koniec miasta, nieodzownym elementem każdego rowerzysty powinien być podręczny zestaw narzędzi który w sytuacjach awaryjnych pozwoli na wykonanie prostych czynności serwisowych. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom, większość firm zajmujących się produkcją akcesorów posiada w swojej ofercie klucze wielofunkcyjne tzw. multitool’e. W zgrabnej, kompaktowej obudowie kryją w sobie funkcjonalność narzędzi które musielibyśmy przewozić w osobnej skrzynce serwisowej. Nie inaczej jest z firmą PROX, producentem klucza wielofunkcyjnego FF-24 .

Kilka słów o…

Niewiele większy od pudełka zapałek multitool Prox FF-24 jest wykonany z chromowo-wanadowej stali narzędziowej, której podstawową zaletą jest wytrzymałość jak również odporność na korozję. Ma to o tyle istotne znaczenie, że spora część rowerzystów wozi swoje zestawy naprawcze w torebkach podsiodłowych, które z racji umiejscowienia narażone są na ciągły kontakt z wodą. Jego wymiary to 7,5cm x 5 cm x 1 cm, natomiast całkowita waga wynosi 109 g. Prox FF-24 to kompaktowe narzędzie, które bez problemu schowamy w kieszonce kolarskiej koszulki. Siła multitool’a drzemie w jego wszechstronności. Niepozorny scyzoryk kryje w sobie 16 kluczy, dzięki którym z odrobiną wiedzy technicznej usuniemy większość awarii jakie mogą nas spotkać w trasie. Przyglądając się kolejno poszczególnym elementom możemy tu znaleźć:

  • klucze imbusowe 2/3/4/5/6/8 mm (przy czym klucz 5 mm uzyskuje się poprzez zdjęcie nakładki z klucza 8 mm)
  • wkrętak torx T25
  • wkrętak krzyżowy
  • wkrętak płaski
  • klucze do szprych 3.22/3.3/3.45/3.96 mm (zintegrowane ze skuwaczem)
  • klucz do szprych Mavic T30 (zintegrowany ze skuwaczem)
  • skuwacz do łańcucha

Wszystkie bity chodzą ciasno, co jest zdecydowaną zaletą, ponieważ po wybraniu interesującej nas końcówki i rozpoczęciu pracy, klucz nie wygina się na boki. Metalowa obudowa solidnie spina całość, co rokuje na długoletnie użytkowanie.

Osobiście uważam że cena 55 zł jaką musimy zapłacić za zakup Prox FF-24 nie jest wygórowana. Produkt dostępny jest w rowerowym sklepie internetowym rybkanarowerze.pl

https://rybkanarowerze.pl/produkt/klucz-wielofunkcyjny-prox-ff-24-2/?v=9b7d173b068d