W związku z tym, że moja tylna lampka zaczęła żyć własnym życiem, rozpoczynający się sezon jesienno – zimowy wymusił na mnie konieczność wymiany oświetlenia. Założyłem, że poza oczywistą wydajnością, lampka powinna być tania. Był to warunek konieczny, ponieważ przy codziennej eksploatacji roweru zdarza mi się zostawiać go w miejscach przypadkowych, gdzie elementy wyposażenia mogą zostać skradzione. Wybór padł na Smart Go Glow 8 – producenta mojej dotychczasowej lampki, którą z powodzeniem użytkowałem przez niemalże dekadę.

Funkcjonalność

Lampka na żywo prezentuje się lepiej niż na zdjęciach które miałem okazję oglądać w internecie – wykonano ją z dobrej jakości plastiku, a całość jest dobrze spasowana. Produkt składa się z dwóch części: czerwonego owalnego klosza, oraz wykonanego z czarnego plastiku korpusu w którym znajduje się elektronika. Pomiędzy tymi elementami znajduje się gumowa uszczelka, która zabezpiecza Go Glow 8 przed ingerencją wody i kurzu (sprawdzone w kilkugodzinnym ulewnym deszczu 🙂 )

Sercem lampki są trzy diody led, które pracują w trzech trybach: ciągłym, oraz dwóch trybach pulsacyjnych. Włączanie, jak również przełączanie funkcji odbywa się za pomocą gumowego przycisku zlokalizowanego „na pleckach” lampki. Proste i funkcjonalne rozwiązanie.

System montażu oświetlenia umożliwia zamocowanie lampki do sztycy podsiodłowej (31.8mm), rury tylnego trójkąta (18mm), jak również przy użyciu zintegrowanej z obudową klamry, do elementów odzieży, pasków plecaka lub torby.

W zestawie poza poza lampką oraz dwoma uchwytami mocującymi znajdziemy również dwie baterie AAA, które jakby spojrzeć z ekonomicznego punktu widzenia stanowią połowę wartości lampki 🙂 .

Według danych producenta maksymalny czas świecenia to 40 godzin w trybie ciągłym, oraz kolejno 100 i 160 godzin w trybach pulsacyjnych. Z doświadczenia wiem, że jest to ściśle związane rodzajem zastosowanych baterii. Im lepszej jakości ogniw użyjemy, tym dłużej lampka będzie świeciła.

Jasność Smart Go Glow 8 wynosi 8 lumenów i jest to moc, która zapewni nam widoczność na drodze.

Dla kogo

Produkt skierowany jest przede wszystkim do osób które poszukują taniego, prostego a przy tym bezawaryjnego oświetlenia. Warto zaznaczyć, że w tym wypadku niska cena nie stanowi o złej jakości urządzenia. W mojej ocenie jakość wykonania znacznie odbiega od lampek „no name”, które w podobnej kwocie możemy nabyć w internecie. Smart Go Glow 8 to doskonały przykład na to, że nie trzeba wydawać dużych sum na zakup wydajnej lampki, która ma po prostu świecić, tym samym zapewniając nam bezpieczeństwo na drodze. Koszt kilkunastu złotych to niewielki wydatek, a biorąc pod uwagę, że tak jak wspomniałem wcześniej, baterie zawarte są w zestawie, czyni tę ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Lampka dostępna jest w rowerowym sklepie internetowym rybkanarowerze.pl pod adresem:

https://rybkanarowerze.pl/produkt/lampka-rowerowa-tylna-smart-go-glow-8-new/?v=9b7d173b068d