Historyczna Warmia, Mazury Garbate i Olsztyn jako stolica regionu to miejsca, które z uwagi na swój niepowtarzalny klimat, rozległe kompleksy leśne, tysiące jezior oraz wijące się między nimi malownicze trasy rokrocznie przyciągają na swoje szlaki nie tylko rowerowych turystów z całej Polski, ale co równie ważne, zapewniają doskonałe warunki do jazdy lokalnym cyklistom.

Z chęci promowania piękna tego regionu oraz propagowania jazdy na rowerze jako formy aktywności i sposobu na życie, powstał podcast Warmia Bike.

Ten dwuosobowy projekt to fuzja firmy Mam Podcast oraz bloga jadenarowerze.pl, która wykorzystując możliwości profesjonalnego studia nagraniowego, jak też wieloletnią wiedzę i doświadczenie Przemka Lenarta jako muzyka, realizatora dźwięku i organizatora eventów, a także znajomości tematyki szeroko pojętego rowerowania Kuby Hejduka, który jako kolarz-amator od lat przemierzając na rowerze lokalne ścieżki, opisuje je na łamach prowadzonego przez siebie bloga, będzie wypadową ich wspólnych fascynacji.

Warmia Bike to przede wszystkim miejsce w którym będzie można posłuchać ciekawych rozmów z osobami od lat związanymi z lokalną społecznością rowerową. Pomysły na wycieczki, miejsca spotkań a także organizowane cyklicznie ustawki, wypady czy eventy to tylko niektóre z pojawiających się tematów. Co więcej, poruszane zagadnienia będą dotyczyły także aspektów związanych z podstawami wiedzy technicznej, które zahaczą również o wątki z dziedziny zdrowego żywienia czy fizjoterapii.

Największą wartością Warmia Bike będzie natomiast wiedza, której nie można wyczytać w żadnej z książek, ani obejrzeć w telewizji. Pomysły, uwagi, podpowiedzi czy spostrzeżenia zapraszanych do studia gości, poparte doświadczeniem zdobytym podczas jazdy po trasach i ścieżkach Warmii i Mazur z pewnością zainteresują niejednego cyklistę. 

Stąd między innymi dowiecie się, które miejsca warto odwiedzić i gdzie znaleźć towarzystwo do jazdy jak również jakich serwisów rowerowych czy punktów gastronomicznych unikać. 

To wszystko, a nawet i więcej już niebawem w podcaście Warmia Bike.

Serdecznie zapraszamy.