Dziś trochę niestandardowo, ale nadal rowerowo 🙂 W dniu 23 kwietnia miała miejsce premiera książki „O rowerach” Bartosza Ratajczyka, która skierowana jest do najmłodszego pokolenia przyszłych i aktualnych cyklistów. W związku z tym że sam jestem tatą początkującej rowerzystki, która ku mojej uciesze chętnie sięga po książki, uważam, że każda forma zachęcania dzieci i młodzieży do oderwania się chociaż na chwilę od ekranów smartfonów czy komputera to wartość, którą w dobie „internetów” trzeba promować.

Książka „O rowerach” bowiem nie tylko daje sposobność pozyskania informacji na temat szeroko pojętego „rowerowania” i związanych z nim tematów, ale co ważniejsze, dzięki obrazkowej formie w jakiej są podane, sprawia, że z pewnością zostaną one miło zapamiętane przez każdego potencjalnego czytelnika – niezależnie od wieku czy płci. Trzeba bowiem nadmienić, że pomimo tego że pozycja skierowana jest głównie do dzieci w wieku 7-12 lat, to dzięki kolorowym ilustracjom również młodsi milusińscy, którzy jeszcze nie opanowali sztuki czytania, z pewnością zainteresują się jej zawartością. Dorośli natomiast, którzy wraz ze swoimi pociechami będą przeglądać kolejne karty książki, zapewne wyniosą również coś dla siebie. Jest tu bowiem mnóstwo informacji nie tylko dotyczących tego jakie wyróżniamy typy rowerów czy jak są one zbudowane, ale również wyjaśniają jak i dlaczego należy odpowiednio dobrać rozmiar bicykla do wieku czy wzrostu, jak również pozwalają zapoznać się z historią jednośladów.

Książka o „O rowerach” Bartosza Ratajczyka to doskonały pomysł na prezent dla osoby praktycznie w każdym wieku, jak również jest to pozycja, która może stanowić kolorowe uzupełnienie domowej biblioteczki. Lektura, która na rynku pojawiła się za sprawą wydawnictwa Ezop, dostępna jest w każdej większej księgarni, jak również w wielu sklepach internetowych