„Gdzie by tu pojechać?” – taką myślą rozpoczynam planowanie prawie każdego rowerowego wypadu. Kilkadziesiąt tysięcy kilometrów przejechanych „wokół komina”, a mimo to nadal mam problem, aby wybrać właściwą trasę. W tej części bloga zatytułowanej „Moja Warmia” będę zamieszczał opisy lokalnych tras, niezależnie od dystansu czy stopnia trudności.

Chciałbym, aby w efekcie końcowym (mam nadzieję że we współpracy z Wami) powstał z tego mini przewodnik po drogach i ścieżkach naszego regionu. Będzie to czasochłonny proces, ale już w tej chwili w głowie mam długą listę tras Olsztyna i okolic, którą chciałbym Wam przedstawić. Niektórym poszczególne wpisy mogą wydawać się zbędne, jednak w tym co dla jednych będzie codzienną drogą do pracy inni odkryją nowe możliwości.

Dlatego nie będzie tu miejsca na dyskryminację w postaci “za wolno”, “za krótko” czy “za słabo”. Liczą się wszystkie trasy, ponieważ chciałbym aby skorzystali z nich zarówno Ci, którzy wybierają się na poobiednią wycieczkę z rodziną, jak również zapaleni kolarze którzy na łydzie mają tyle tłuszczu co ja na czole 🙂

W miarę możliwości, we wpisach będę zamieszczał filmiki, ślady tras (w formacie .gpx lub .tcx), mapki, profile wysokościowe, informacje o rodzaju i stanie nawierzchni, jak również pozostałe istotne dla przejazdu uwagi.

Pierwszy, próbny wpis już niebawem, zatem bądźcie czujni 😛 .