Podczas przygotowania wpisu Atak Sport – odzież zaawansowana technologicznie, który niedawno pojawił się na łamach bloga w dziale Made In Poland, miałem możliwość dokładnie zapoznać się z ofertą jeleniogórskiego producenta. Ze względu na fakt, że jest to firma wyspecjalizowana w szyciu odzieży sportowej na zamówienie, jak również biorąc pod uwagę pozytywne opinie o ich produktach krążące w sieci, zwróciłem się z prośbą o do Atak Sport o wykonanie letniego kompletu w barwach jadenarowerze.pl

Założenia

Tak jak wspominałem wcześniej, Atak Sport to firma wyspecjalizowana w produkcji sportowej odzieży kolarskiej. Pomimo tego że oferują gotowe wzory, skupiają się głównie na szyciu strojów na indywidualne zamówienie klienta. Właśnie dlatego zwróciłem się do nich z prośbą o wykonanie kompletu według mojego pomysłu. Będąc świadomym swojej niewiedzy w zakresie właściwości materiałów jakie wykorzystywane są w procesie produkcji, przy wyborze tkaniny całkowicie zdałem się na Atak Sport. Ich wiedza i doświadczenie w połączeniu z moim wyobrażeniem dały rezultat, który przerósł moje oczekiwania – za co IM bardzo dziękuję 🙂

Z założenia miał to być letni komplet w jednolitym kolorze – tym ładnym 😛 . Jedyne co miało wyróżniać się na tle czerni, to białe logotypy producenta oraz jadenarowerze.pl

Pomysł na spodenki miałem następujący. Krótkie nogawki, obowiązkowo szelki i wygodna wkładka pozwalająca spędzić wiele godzin w siodle. Nie mam zbyt dużego rozeznania jeśli chodzi o nazwy handlowe „pampersów”, dlatego jeśli chodzi o wybór konkretnego modelu ponownie zdałem się na doświadczenie firmy. W mojej ocenie odpowiedni wybór wkładki to najważniejszy element stroju kolarskiego, dlatego też w 100% zaufałem producentowi.

Dodatkowo nogawki miały być pozbawione ściągacza, a od wewnętrznej strony powinny być pokryte silikonem. Sam materiał miał dobrze odprowadzać wilgoć a jednocześnie być wytrzymały i elastyczny. Na prawej nodze miało znaleźć się duże logo jadenarowerze.pl, a na mankietach nogawek logotypy Atak Sport.

Koszulka. Tak jak wspomniałem wcześniej, miała to być wersja letnia. Zależało mi na tym, aby była wykonana z jak najmniejszej liczby paneli. Nie chodziło wyłącznie o design, ale również o minimalną ilość szwów. Miała być zapinana na kryty zamek błyskawiczny wszyty na całej długości, a na plecach standardowo miały się znaleźć się trzy kieszonki. Rękawki wykończone silikonowymi wstawkami miały być pozbawione ściągaczy, natomiast dół koszulki miał być wykonany tak aby nie wyróżniał się na tle spodenek. Podobnie jak w przypadku rękawków, powinien być pokryty gumą. Ostatnią kwestią był właściwy wybór stójki – wybór padł na minimalistyczny 2 cm kołnierzyk. Podobnie jak w przypadku spodenek, tu również znalazły się znaki firmowe. Duże białe logo jadenarowerze.pl zostało nadrukowane na plecach, a małe na lewej piersi. Dwa mniejsze logotypy Atak Sport naniesiono na rękawkach.

Zamówienie

Po wymianie serii maili odnośnie założeń, oraz tego jak ostatecznie ma wyglądać strój, producent poprosił abym dosłał swoje logo w krzywych (grafika wektorowa). Dobrze o tym pamiętać, ponieważ zwykłe pliki w formacie *.jpg mogą okazać się niewystarczające. Zbyt niska rozdzielczość zdjęcia uniemożliwi nadruk loga na stroju. Po spełnieniu prośby, otrzymałem propozycję projektu na którym dokładnie rozrysowano każdy, nawet najdrobniejszy szczegół kompletu.

Dopiero po zatwierdzeniu propozycji ruszyła machina produkcyjna. Cały proces trwa od 3 tyg. do 5 tyg.

Wykonanie

Wykonanie stroju jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Kolor jest intensywny, logotypy wyraźne, a samo szycie solidne. Nie zauważyłem niedociągnięć w postaci odstających nitek czy elementów które mogłyby świadczyć na niekorzyść producenta. Wykonanie jest bardzo spójne z projektem. Nie będę zatem opisywał jak wygląda koszulka czy spodenki, ponieważ zrobiłem to powyżej.

To natomiast co do chwili otrzymania przesyłki było dla mnie niewiadomą to rodzaj zastosowanego „pampersa”, oraz materiał z jakiego został uszyty komplet. Skład koszulki to 75% nylon, 20% spandex i 5% poliester. Spodenki natomiast to dla mnie niewiadoma. Niestety nie mogę powiedzieć zbyt wiele o składzie materiału ponieważ za szybko pozbyłem się metki 😛 . Mam taki nawyk, że urywam je zaraz po zakupie odzieży. Na pewno uszyte są z mocniejszego materiału niż koszulka, przy tym równie elastycznego i wygodnego. Wkładka to włoskie żelowe Dolomiti. Jak na tę chwilę spisuje się bardzo dobrze – jest bardzo wygodna, nic nie uwiera i nie ociera. Wraz z nastaniem lata zrobię jej wielogodzinny test, wówczas będę mógł powiedzieć nieco więcej.

Na żywo całość robi kapitalne wrażenie. Wiem, że gust to sprawa bardzo indywidualna, niemniej osobiście jestem bardzo zadowolony z efektów i wykonania. Lepiej nie mogłem sobie tego wymyślić 🙂

Zainteresowanych wykonaniem własnego projektu stroju odsyłam na stronę producenta www.ataksport.com oraz do mojego wcześniejszego wpisu o Atak Sport (TUTAJ) gdzie również znajdziecie nieco więcej informacji o jeleniogórskiej firmie.