Co prawda kalendarzowa zima trwa jeszcze w najlepsze, ale żeby wraz z nastaniem wiosny z impetem wejść w nowy sezon, już teraz warto zrobić przegląd odzieży kolarskiej. Jest to dobry moment żeby zastanowić się nad zasadnością zakupu rękawków ocieplających. Ten niewielki element ubioru pozwoli nam odpowiednio przygotować się do treningów, chroniąc nasze ręce przed wychłodzeniem. W dni kiedy będziemy doświadczali dużych wahań temperatury, jak również podczas zmiennych warunków pogodowych mogą okazać się bardzo przydatne. Pod tym kątem przyjrzałem się propozycji od XLC, modelowi AW S01.

Kilka słów o…

Rękawki kolarskie XLC AW S01 wykonane są z materiału o nazwie Superrubaix (80% Polyamid, 20% Lycra – Elastan, gęstość 260g/m2). Jak głosi definicja jest to ekstremalnie wytrzymałe włókno, które dzięki swojej miękkości zapewnia niezwykle wysoki komfort w kontakcie ze skórą. Materiał jest kierunkowy, uszorstniony od wewnątrz, dzięki czemu zapewnia idealny balans cieplno-wilgotnościowy, jak również zapobiega zsuwaniu się z rąk.

Dodatkowo górne ściągacze rękawków wyposażone są w silikonowe wstawki, które pomagają utrzymać je we właściwym położeniu. Dzięki płaskim szwom producent zadbał również o to, abyśmy nie odczuwali dyskomfortu podczas jazdy.

XLC AW S01 dostępne są w czarnej wersji kolorystycznej, z małymi odblaskowymi akcentami w postaci loga firmy, które zostało naniesione na przegubach rękawków.

Subiektywne odczucia

W praktyce wygląda to następująco. Jakość użytego materiału jest bardzo dobra i miła w dotyku. Czerń jest czarna, a odblaskowe logo jest wyraźnie widoczne. Po założeniu, rękawki delikatnie opinają ręce nie krępując przy tym ruchów, jak również nie powodując uczucia dyskomfortu. Po chwili po prostu zapominamy że je mamy na rękach, a to ogromny plus.

Silikonowe wstawki, jak również rodzaj użytego materiału faktycznie spełniają swoją rolę trzymając je na miejscu, a ewentualne zsuwanie może być po prostu wynikiem źle dobranego rozmiaru 😉

Rękawki są ciepłe. Po założeniu skutecznie chronią przed wiatrem, jednocześnie odprowadzając nadmiar wilgoci na zewnątrz. Jeśli natomiast robi się za ciepło, wówczas należy je po prostu zdjąć 🙂 . Dzięki temu, że po złożeniu zajmują naprawdę niewiele miejsca, z łatwością można schować do tylnej kieszonki koszulki kolarskiej.

W mojej opinii jest to dobry produkt, który z pewnością sprawdzi się zarówno podczas krótkich treningów, jak również dłuższych wypadów. Koszt zakupu to wydatek rzędu 75,00 zł.

Rękawki XLC AW S01, jak również inne produkty z oferty niemieckiego producenta XLC dostępne są w internetowym sklepie rowerowym www.rowertour.com