W dawnym grodzie Kraka, kolebce polskiej kultury, przy ulicy Biskupińskiej 26 mieści się Kahaki Bikes – manufaktura rowerów customowych, gdzie blisko od dekady ku zadowoleniu klientów grupa osób projektuje i buduje najwymyślniejsze w swej formie rowery.

Firma specjalizuje się w tworzeniu rowerów typu cruiser, czyli jednośladów dla ludzi z charakterem, którzy nad szybkość i lekkość bardziej cenią sobie możliwość komfortowej jazdy i delektowanie się każdym przejechanym kilometrem.

Custom Cruisers

Custom Cruisery to rowery wywodzące się z klasycznej wersji Beach Cruiserów, jednak ze swym pierwowzorem mają już niewiele wspólnego, mówiąc bardziej obrazowo są to rowery miejskie z trochę inną geometrią, które podobnie jak w przypadku „mieszczuchów” zostały zaprojektowane z myślą o poruszaniu się po drogach utwardzonych, natomiast ich bezwzględną przewagą nad innymi jednośladami jest komfort jazdy. Nisko ustawione siodełko, wyprostowana pozycja za kierownicą czy szerokie opony to nie tylko cechy charakterystyczne dla danego typu roweru, ale również atrybuty dzięki którym możemy czerpać pełnymi garściami z wygody i przyjemności płynącej z jazdy. Cruiser jako jeden z nielicznych typów rowerów pozwala na oparcie obydwu nóg na ziemi podczas stania na światłach, co jest bardzo wygodną opcją przy poruszaniu się w mieście. Co prawda waga oraz rozmiar roweru mogą być powodem pewnych ograniczeń, ale jak ktoś się mocno uprze to i do dirt parku wjedzie na customie 🙂 Przy odpowiedniej konfiguracji maszyna pozwoli nam naprawdę na dużo, a po rozpędzeniu na drodze, zawstydzi niejednego szosowca.

Produkcja…

Kahaki Bikes to przede wszystkim rowery customowe, gdzie wszystko zaczyna się od indywidualnego zamówienia klienta. To do osoby, która będzie użytkowała rower zależy jaki będzie końcowy efekt. Wszystko rozpoczyna się od rozmowy i małego wywiadu z klientem, podczas którego ustalane są takie szczegóły jak styl jazdy, przeznaczenie czy indywidualne predyspozycje osoby zamawiającej, a rower ma być stworzony z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Po zebraniu wszystkich informacji całość przedstawiana jest klientowi w formie wizualizacji, a dopiero później dochodzi do realizacji projektu.

Osprzęt który montowany w customach, to zazwyczaj klasyczne modele wykorzystywane w rowerach miejskich – piasty wielobiegowe, torpedo czy przednie hamulce bębnowe pozwalają uniknąć zewnętrznych rozwiązań które mają wpływ na ostateczny wygląd jednośladu, a ich cechy pozwalają na sprawne i bezpieczne przemieszczanie się po mieście.

Dla niektórych klientów personalizacja roweru ogranicza się do pomalowania roweru na inny kolor, dla Kahaki Bikes jest to budowanie wszystkiego od podstaw, dlatego większość części tworzona jest na miejscu. Cięcie, spawanie i malowanie ram, gięcie kierownic czy składanie kół według własnego projektu (niezależnie od typu roweru – szosa, MTB czy np. FatBike), to tylko nieliczne z pozycji którymi zajmuje się załoga z Krakowa. Zrealizowanie zamówienia na zębatkę w której wycięte będzie np. imię czy dowolny kształt/symbol również nie będzie zbyt dużym wyzwaniem. Firma ma na swoim koncie realizację takich projektów jak rower pod ekrany reklamowe, trójkołowiec dla niepełnosprawnej osoby, rama pod wózek do wożenia lodów czy 36’er na kołach od monocykla, a jedynymi ograniczeniami podczas tworzenia jest wyobraźnia oraz możliwości finansowe klienta.

Z tego względu coraz większa rzesza klientów decyduje się na zakup roweru według własnego pomysłu, gdzie w natłoku seryjnie produkowanych rowerów, posiadanie customowego jednośladu pozwala na stylowe wyróżnienie się z tłumu.

Personalizacja

W związku z nieograniczoną możliwością personalizacji cruisera, dla osób które nie mogą się zdecydować na ostateczny wygląd roweru, Kahaki Bikes zawsze ma w ofercie kilka jednośladów, które można nabyć w ich sklepie, natomiast dla osób, które same chciałyby stworzyć swój wymarzony rower, albo są w trakcie modyfikacji już posiadanej maszyny, oferta rozszerzona jest o części i akcesoria produkcji Kahaki Bikes. Wybór ram, widelców, kół czy kierownic jest naprawdę imponujący, a jeśli dodamy do tego, że możliwe jest również zamówienie wskazanego elementu według własnego projektu, będziemy mieli naprawdę szeroki wachlarz możliwości przy personalizowaniu swojego jednośladu.

Bardzo ciekawą opcją jest zamieszczony na stronie internetowej Kahaki Bikes kreator, za pomocą którego możemy samodzielnie stworzyć wzór zębatki jak również zabawić się w projektanta i złożyć wymarzony rower od podstaw. Udostępnione narzędzia są o tyle pomocne, że pozwolą na wizualizację naszego pomysłu jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wydatek jaki wiąże się z nabyciem nowego roweru Kahaki Bikes to min. 3 tys. zł, co w porównaniu z ofertami innych producentów nie wydaje się zbyt wygórowaną ceną, natomiast przy zamówieniach indywidualnych, kwota uzależniona jest od projektu, a jej górną granicę wyznacza klient.

Jeśli poszukujecie roweru, który pozwoli Wam na maksymalnym czerpaniu przyjemności ze spokojnej jazdy unikalnym rowerem, to z pewnością powinniście zapoznać się z ofertą Kahaki Bikes.