Każda aktywna fizycznie osoba ma świadomość jak dużą rolę w sporcie odgrywa specjalistyczna odzież. Jej właściwe dobranie do rodzaju naszej aktywności jak również aktualnie panujących warunków pogodowych, to klucz do czerpania maksimum przyjemności z jednoczesnym zachowaniem wydajności. Wybierając się na trening chcielibyśmy aby strój który założymy był na tyle komfortowy, aby podczas wielogodzinnego wysiłku praktycznie zapomnieć o tym, że go mamy. Przyjęcie tych, z pozoru prostych kryteriów, to już bardzo wysoko postawiona poprzeczka.

Przeglądając sieć w poszukiwaniu opinii o polskich producentach odzieży kolarskiej, wielokrotnie napotykałem pochlebne komentarze na temat produktów firmy Atak Sport z Jeleniej Góry. To co szczególnie zwróciło moją uwagę to fakt, że użytkownicy przedkładali jakość wykonania oraz komfort użytkowania produktów polskiej marki, nad odzież topowych zagranicznych producentów. Zaciekawiony czym kierowali się dotychczasowi klienci wystawiając pozytywne opinie na ich temat, postanowiłem bliżej zapoznać się z ofertą dolnośląskiej firmy.

O firmie

Atak Sport to firma która wyspecjalizowała się w produkcji odzieży sportowej. Przez ponad dekadę konsekwentnie realizują ideę, która przyświecała im od samego początku istnienia. Ich misją było i nadal jest tworzenie całkiem nowego podejścia do procesu produkcji odzieży sportowej, a w szczególności strojów na potrzeby tak specyficznego sportu jakim jest kolarstwo. Szereg sprawdzonych wzorów i modeli zostało dopracowanych po uwzględnieniu uwag profesjonalnych sportowców. Uzyskana tym sposobem jakość odbija się echem na forach oraz w mediach społecznościowych, gdzie w formie wpisów i komentarzy można znaleźć pozytywne opinie na temat ich produktów.

Asortyment

Oferta jeleniogórskiego producenta jest imponująca. Po zapoznaniu się z asortymentem, którego lista dostępna jest na oficjalnej stronie firmy szybko zorientujemy się, że w razie konieczności możemy tu znaleźć praktycznie każdy element ubioru kolarza. Od tak oczywistych pozycji jakimi są koszulki czy spodenki, po ocieplacze, ochraniacze na buty czy rajstopy kolarskie. Co więcej, mamy możliwość całkowitej personalizacji danego elementu ubioru. Atak Sport pozwala na stworzenie stroju, który w 100% będzie odpowiadał naszym wymaganiom. Mamy możliwość wybrania m.in. takich elementów jak materiał (o którym później), krój, długości rękawków i nogawek, rodzaj wkładki czy zamka błyskawicznego. Wszystko zależy od tego, który z elementów ubioru stroju chcemy spersonalizować.

Jak na odzież kolarską przystało, jedną z podstawowych opcji jaką oferuje Atak Sport jest wybranie koloru. Może to być dowolnie przez nas wybrana kolorystyka (z dostępnej palety) jak również konkretne malowanie w barwach klubowych z uwzględnieniem logotypów sponsorów.

Każda z powyższych kombinacji dostępna jest zarówno w wersji męskiej i damskiej, a niektóre z elementów odzieży również w rozmiarze dziecięcym. Jedno jest pewne, zanim ostatecznie zdecydujemy się na konkretny strój, dzięki szerokiej gamie możliwości, czeka nas nie lada wyzwanie 🙂

Materiały

Jak zapewnia producent, do wyrobu strojów wykorzystywane są materiały i komponenty sprowadzane z Włoch. Dzięki profesjonalnej szwalni wyposażonej w nowoczesny park maszynowy, firma Atak Sport jest w stanie zagwarantować wysoką jakość szycia jak również powtarzalność wzorów i kolorystyki.

W procesie produkcji stosowane są materiały o różnych właściwościach, co oczywiście uzależnione jest od przeznaczenia wybranego przez nas elementu odzieży. Wszystko po to, aby zapewnić nam maksymalny komfort użytkowania.

W odzieży letniej, wykorzystuje się trwałe, przylegające, przewiewne tkaniny, dzięki którym mamy zapewnioną odpowiednią wentylację. Natomiast do produkcji strojów przeznaczonych do jazdy w okresie wiosenno – jesienno – zimowym, w zależności od elementu ubioru Atak Sport stosuje materiały mające na celu zapewnienie nam komfortu cieplnego, przy jednoczesnej ochronie przed wiatrem, mrozem czy deszczem. Lista wykorzystywanych tkanin również dostępna jest na stronie producenta.

Tu również możemy zapoznać się z rodzajem wykorzystywanych wkładek, które są jednym z ważniejszych elementów spodenek kolarskich. Poza oczywistym podziałem wg płci, dostępne są również wkładki dedykowane dla triathlonistów, jak również najmłodszych adeptów kolarstwa.

Realizacja zamówienia

Oferta Atak Sport przeznaczona jest przede wszystkim dla większych grup. Zapewne wynika to z czynnika ekonomicznego, ponieważ przy zamówieniu indywidualnym do wartości zamówienia doliczane są opłaty za wykonanie projektu. Przy zamówieniach grupowych opracowanie wzoru stroju jest w gratisie.

Jeśli jednak ktoś potrafi i chciałby podjąć się wykonania projektu we własnym zakresie, wówczas może wysłać do firmy „gotowca” co znacznie przyspieszy realizację zamówienia, jak również w przypadku zamówień indywidualnych, obniży jego koszt.

Na stronie producenta dostępna jest tabela na podstawie której możemy wybrać odpowiedni rozmiar, niemniej, aby uniknąć pomyłki, przed ostatecznym zamówieniem można zwrócić się do firmy z prośbą o przesłanie pełnej rozmiarówki. Istnieje również oczywiście możliwość przymierzenia odzieży w siedzibie firmy, gdzie również możemy nabyć „od ręki” stroje będące w stałej ofercie producenta.

Jeśli macie dodatkowe pytania dot. cen poszczególnych rzeczy, czy szczegółów odnośnie realizacji zamówienia, najrozsądniej będzie skontaktować się z firmą bezpośrednio. Na pewno udzielą wyczerpujących informacji na interesujące nas zagadnienia, a w razie konieczności przeprowadzą przez cały proces zamówienia – począwszy od projektu na wysyłce kończąc.

Zainteresowanych odsyłam na stronę Atak Sport, gdzie w zakładce „kontakt” znajdziecie wszelkie dane teleadresowe niezbędne do nawiązania kontaktu z firmą.